Płyty tarasowe produkowane w technologii wet-cast (formowane z ciekłej mieszanki betonowej) wyróżniają się naturalnym kamiennym wyglądem i mogą posiadać nieregularne kształty.
Płyty tarasowe produkowane w technologii wet-cast (formowane z ciekłej mieszanki betonowej) wyróżniają się naturalnym kamiennym wyglądem i mogą posiadać nieregularne kształty. Ich faktura niemal idealnie upodabnia je do skał spotykanych w naturze – wapiennych (płyty Venetia), piaskowca (Toscania), trawertynu (Trawertyn) czy kamiennego łupka (Torino). Obok tradycyjnych prostokątów, występują również w bardziej złożonych formach opartych na łukach i kołach, co pozwala bez wykonywania przycięć wpisać elementy np. koła w taras o kształcie prostokąta. Naturalna faktura i forma oraz różnorodne kształty płyt wet-cast harmonijnie wpisują się zarówno w nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, jak również śródziemnomorskie i klasyczne otoczenie.
Specyfika technologii wet-cast sprawia, że płyty wymagają szczególnej staranności podczas prac wykonawczych. Płyty produkowane są metodą formowania z ciekłej mieszanki betonowej i po wyschnięciu poszczególne elementy mogą wykazywać kilkumilimetrowe różnice w wymiarach, głównie długości i wysokości. Do układania, jak i wykańczania nawierzchni z tych płyt nie używa się więc urządzeń i maszyn wibrujących. Montaż płyt wykonywany jest metodą „staro-brukarską”, czyli zawsze ręcznie, z użyciem gumowego młotka do dobijania poszczególnych elementów i na bieżąco korygowanej warstwy podsypki. Ponadto należy pamiętać o starannym wykonaniu podbudowy wg zaleceń, gdyż ma to szczególne znaczenie w kontekście komfortowego użytkowania płyt i ich satysfakcjonującego wyglądu w przyszłości.
Po ułożeniu płyty należy zabezpieczyć preparatem Libet Impregnat, co zwiększy ich odporność na wnikanie wody, działanie tłuszczów i olejów oraz wzmocni ochronę przed zabrudzeniami wynikającymi z codziennego użytkowania. Stosowanie preparatów, które nie są przeznaczone do ochrony płyt wet-cast, niesie ryzyko pojawienia się kłopotliwych wybarwień.